Predavanja

U okviru aktivnosti Društvo je organizovalo niz zanimljivih predavanja za svoje članove, prijatelje i goste:

1      Dr sc. ecc. Milko Štimac: O akcionarstvu (Biblioteka grada Beograda)
2      Dr sc. Oliver Tomić, istoričar umetnosti: Gradac Jelene Anžujske(Biblioteka grada Beograda)
3      Prof. dr Milica Vinaver, filolog: Pariz u XVIII veku (Biblioteka grada Beograda)
4      Dipl. filolog Mirjana Krstulović: Aeroput –ponos i žrtva (Biblioteka grada Beograda)
5      Dr sc. iuris Mirjana Blagojević: Miraz u srednjovekovnom Kotoru (Biblioteka grada Beograda)
6      Dr sc. Stanislav Sretenović, istoričar: Proslava 11. novembra 1930 – politički i simbolički aspekti (Biblioteka grada Beograda)
7      Dr sc. Stanislav Sretenović, istoričar: Francusko-srpski odnosi u XIX i XX veku (Zadužbina Ilije M. Kolarca)
8      Dr sc. Vujadin Ivanišević, arheolog i dr sc. Bernard Bavant (CNRS-Paris): Arheološka istraživanja na Caričinom Gradu (sa obilaskom lokaliteta)
9      Dipl. filolog Dragana Ivanović: Saint-Germain-des-Prés 1945-1950 (Biblioteka grada Beograda)
10     Dipl. politikolog Aleksandar Erdeljanović: Pola veka srpsko-francuskih odnosa na filmu od 1895 do 1945 (Biblioteka grada Beograda)
11     Prim. dr Lidija Avramović, neonatolog: Pupčana vrpcanajbogatiji izvor matičnih ćelija (Francuski Institut, Beograd)
12     Dr sc. iuris. Mirjana Blagojević: O udaji i mirazu u Srednjevokovnom Dubrovniku (Biblioteka grada Beograda)
13     Dr sc. iuris. Mirjana Blagojević: Paštrovići (Biblioteka grada Beograda)
14     Dipl. filolog Dragana Ivanović: Pod suncem Finistera (Biblioteka grada Beograda)
15     Dr sc. Rastko Vasić, etnolog: Jovanka Orleanka, predavanje je održano povodom 600 godina od njenog rođenja (Biblioteka grada Beograda)
16     Prof. dr Milan Radovanović: Nemi svedoci (Biblioteka grada Beograda)
17     Dipl. filolog Dragana Ivanović: Bretanja (Biblioteka grada Beograda)
18     Dipl. filolog Davor Salom: Jevreji u ratovima za slobodu Srbije 19121918 (Biblioteka grada Beograda)
19     Dipl. filolog Dragana Ivanović: Za trpezom sa Galima i njihovimpotomcima (Biblioteka grada Beograda)
20     Dipl. filolog Dragana Ivanović: Moda u vreme Luja XIV (Biblioteka grada Beograda)
21     Prof. dr Ana Mitrović Jovanović: Medikamentozni abortus (Francuski Institut, Beograd)
22     Dipl. filolog Dragana Ivanović: Božićni i Novogodišnji pokloni nekad i danas (Biblioteka grada Beograda)

Pored ovih predavanja, priređen je i recital poezije Lare Šarčević: Nekoliko šapata iz tišine. Učestvovali su: glumica Mirjana Jovanović i učenici gimnazije Miloš Crnjanski(Biblioteka grada Beograda).