Saradnja

Društvo ima veoma dobru saradnju, kako sa Francuskim Institutom u Srbiji i Ambasadom Republike Francuske u Srbiji, tako i sa zvaničnim institucijama Republike Srbije: Ministarstvo kulture, Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, kao i Skupštinom grada Beograda i SO Vračar. Pored toga, sa Kulturnim centrom Beograda, Bibliotekom grada Beograda, Pozorištem na Terazijama, Jugoslovenskom kinotekom, Pozorištem Vuk, Galerijom Spomen zbirka Pavle Beljanski u Novom Sadu, Galerijom RTS, Etnografskim muzejem, Zadužbinom Ilije M. Kolarca, beogradskim osnovnim, srednjim školama i fakultetima, kao i sa Srednjom muzičkom školom Petar Krančević iz Sremske Mitrovice.
Zahvaljujući ličnom angažovanju predsednice Društva, gđe Dragane Ivanović, Club des Lionnes dodelio je po jednu stipendiju za studente učesnike koncerta posvećenom Mesecu frankofonije (2012, 2013 i 2015. godine).