Predsednica

Beograd
Školovanje

Završena III gimnazija u Beogradu

Diploma Filološkog Fakulteta u Beogradu; Grupa za opštu književnost s teorijom književnosti; studije francuskog jezika i književnosti na Filološkom Fakultetu u Beogradu

Radno iskustvo
Tokom studija – spoljni saradnik u časopisu Zavičaj (Matica iseljenika Srbije
Novinar, spoljni saradnik u RTS-u
Sve vreme radnog veka paralelno bavljenje novinarstvom i prevođenjem (oblast umetnosti i kulture) u časopisima: Zavičaj, Žena, Duga, Bazar, Politika ekspres, itd.
Prevodilac za francuski jezik u farmaceutskom stručnom časopisu INpharm.
Zaposlenje
Ambasada Francuske u Beogradu – odsek za kulturu;
Francuski kulturni centar u Beogradu
Privredna komora Srbije
Alliance Yougoslavie–France u Beogradu
Članstva
Udruženje novinara Srbije
International Federation of Journalists
Društveni rad
Predsednica Društva prijatelja Francuske od 2007.
Ostvareni projekti
  • Tvorac i realizator projekta u okviru Alliance Yougoslavie-France: Turnir u malom fudbalu (1994. i 1995) za učenike V i VI razreda beogradskih osnovnih škola u kojima se uči francuski jezik;
  • Učešće u realizaciji Kviza iz poznavanja francuskog jezika i civilizacije (1995. i 1996) za učenike osnovnih i srednjih škola u Beogradu;
  • Kostimografija za dečiju predstavu Misterieux voyage (1994).
Predavanja
  • Pariz iz drugog ugla(Kulturni centar Beograda, 2001; Centar za kulturu Lazarevac, 2001; Zadužbina Ilije M. Kolarca, Beograd, 2002 i 2003 – predavanje ponovljeno na zahtev publike)
  • Za trpezom sa Galima i njihovim potomcima (I i II deo Zadužbina Ilije M. Kolarca, Beograd, 2004)
  • Božićnji i novogodišnji pokloni nekad i sad(Zadužbina Ilije M. Kolarca, Beograd, 2005)
  • Devojčice su rasle s lutkama (Etnografski muzej, Beograd, 2006)
  • Ljubav 1900 (Etnografski muzej, Beograd, 2007)
  • Saint-Germain-des-Prèsod 1945–1950, predavanje održano u okviru Dana frankofonije(Biblioteka grada Beograda, 2009)
  • 125 godina Orient-Expressa (Zadužbina Ilije M. Kolarca, Beograd, 2009)
  • Braća Savić – pioniri srpskog filma, povodom stogodišnjice nastanka srpskog filma i šezdeset godina Jugoslovenske kinoteke (Zadužbina Ilije M. Kolarca, Beograd, 2010)
  • Pod suncem Finistera (Biblioteka grada Beograda, 2013)
  • Bretanja (Biblioteka grada Beograd, 2014)
  • Za trpezom sa Galima i njihovim potomcima(Srednja ekonomska škola, Odsek za gastronomiju, Pančevo, 2015)
  • Moda u vreme Luja XIV (Biblioteka grada Beograd, 2015)
  • Božićni i Novogodišnji pokloni nekad i danas (Biblioteka grada Beograda, 2017)
Dani frankofonije

Osmislila i u potpunosti realizovala koncerte, održane u Pozorištuna Terazijama i Pozorištu Vuk (pet koncerata 2011, 2012, 2013, 2014 i 2017) na kojima je učestvovao veliki broj učenika i studenata raznih obrazovnih institucija Beograda:

• Neka frankofonija počne (mart 2011)
  • Radost je moje obeležje, a za to je kriv Volter (mart2012)
  • Čitajući iz velike francuske knjige (mart 2013)
  • Muzički recital (mart 2014)
Knjiga
Gastronomija Francuske, Beograd 2001.
Priznanja

Orden Francuske vlade reda Vitez kulture i umetnosti (ChevalierdelordredesArtsetdesLettres) za širenje francuskog jezika, kulture i civilizacije van granica Francuske, kao i za zasluge zbližavanja dva naroda.

Biografija je objavljena u knjizi Oxford`s Book Successful People of Serbia, Beograd 2016.

Jezici
Francuski i ruski