Opis grba Društva prijatelja Francuske

Grb Društva prijatelja Francuske predstavljen je u vidu dva štita postavljena jedan pored drugog ispred grane jorgovana, na čijoj se osnovi nalaze dve prepletene zlatne burme.

Jorgovan podseća na priču o dolasku Jelene Anžujske u Srbiju (njen verenik-kraljević naredio je da se posadi jorgovan duž celog puta kojim je ona išla, tj. duž reke Ibar).

Levi štit je grb kuće Nemanjića i predstavlja belog dvoglavog orla na jarko crvenoj osnovi. Desni štit pripada kući Anžujevaca. Na jako plavoj osnovi razasuti su zlatni ljiljani, a na gornjem delu nalazi se crvena „kragna“ (traka).

Dve prepletene burme simbolizuju ženidbu srpskog princa i francuske princeze ili, bolje rečeno, savez Francuske i Srbije.

Ispod levog štita nalazi se stlizovano slovo „S“ – Srbija, a ispod desnog „F“ – Francuska.

Ispod grba je natpis na srpskom i francuskom jeziku: Друштво пријатеља Француске, odnosno l`Association des Amis de la France.